• info@BPSICO.ir
  • 3197 133 913 98+

خط توليد ورق پلي اتيلن عريض با روکش ضدآب

خط توليد ورق پلي اتيلن عريض با روکش ضدآب
خط توليد ورق پلي اتيلن عريض با روکش ضدآب
polythene sheet production line with waterproof coating
0 نظر
ایران , چین
پیشگامان صنعت ایران

PE SHEET|خط توليد ورق پلي اتيلن عريض|خط توليد ورق پلي اتيلن با عرض زياد|خط توليد ورق PE عريض|خط توليد ورق عايق آب پلي اتيلن|خط توليد ورق PE ضد اب|خط توليد ورق ژئوممبران|


اطلاعات کلی
عنوان فارسی خط تولید و یا ماشین آلات : خط توليد ورق پلي اتيلن عريض با روکش ضدآب
عنوان انگلیسی خط تولید و یا ماشین آلات : polythene sheet production line with waterproof coating
نام دسته بندی : خط توليد ورق plate-board-sheet
نام محصول تولیدی
ابعاد ماشین آلات و خطوط تولید
میزان برق مصرفی
ظرفیت و سرعت تولید
زمان ساخت ماشین آلات و خطوط تولید
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز
کشورهای قابل تآمین
مشخصات فنی
ظرفیت تولید (بازده،خروجی)
تعداد و نوع نیروی انسانی مورد نیاز در هر شیفت
نوع اتوماسیون و سیستم کنترل - به صورت آنالوگ
- دارای سیستم کنترل PLC هوشمند و مجهز به سیستم مانیتورینگ لمسی
نوع و میزان مصارف انرژی - میزان مصرف برق : 0 کیلو وات ساعت
- میزان مصرف آب : به صورت گردشی و خنک کننده می باشد
- میزان مصرف گاز :
نام و نوع مواد اولیه اصلی و کمکی مورد نیاز
تأسیسات مورد نیاز
ابعاد خط تولید و ماشین آلات - طول :0
- عرض :0
- ارتفاع :0
گواهینامه ها و استانداردها - استاندارد های CE اروپا
- ASNI
- ASME
ویژگیهای بارز خط تولید و ماشین آلات
ماشین آلات ، دستگاهها و تجهیزات اصلی و کمکی
مشخصات محصول تولیدی
نام محصول تولیدی
سایز و ابعاد محصول نهایی
سایر ویژگیهای ظاهری محصول
ویژگیهای بارز محصول تولیدی
کاربردها و مصارف محصول نهایی

 

PE SHEET|خط توليد ورق پلي اتيلن عريض|خط توليد ورق پلي اتيلن با عرض زياد|خط توليد ورق PE عريض|خط توليد ورق عايق آب پلي اتيلن|خط توليد ورق PE ضد اب|خط توليد ورق ژئوممبران|

 

توليد عايق هاي رطوبتي

 

 

 

بشر نخستين هنگام تابش آفتاب مشاهده كرد اگر زير درختان و يا در پناه صخره هاي بزرگ برود از آفتاب و گرمايش در امان است و همينطور مشاهده كرد كه در هنگام بارندگي برف يا باران اگر زير درختان پهن برگ و يا در غارها پناه بگيرد خيس نمي شود . و يا كمتر خيس مي شود. پس دريافت كه مهمترين عضو يك پناهگاه سقف آن است و بعدها براي ساخت خانه هاي خود بر خلاف امروز نخست ا ز سقف خانه شروع كرد.
انسان هاي ساكن كوهها براي ساخت خانه هاي خود مشكل چنداني نداشتند زيرا به راحتي مي توانستند غارهايي را پيدا كنند كه هم ديواره محكم و سقف محكمي دارند . و در ضمن نياز به عايق بندي سقف ها نيز نبود . اما انسان هاي ساكن دشت ها بنا به گفته كارش ناسان باستان شناسي خانه هاي خود را با چوب و به صورت بيضوي ومقاطع مثلثي مي ساختند اما در فصل بارندگي از شكاف بين اين چوب ها آب به داخل خانه نفوذ مي كرد . وباعث خاموش شدن آتش و خيس شدن محوطه خانه مي شد.
 
اين انسانها پوست حيوانات شكار شده و يا اهلي خود را روي همين چوب ها خشك مي كردند تا اينكه متوجه شدند چرمي كه روي چوب ها براي خشك كردن پهن مي كنند مانع نفوذ آب باران به داخل خانه مي شود و اين خود گام مهمي براي عايق كاري سقف خانه ها بود . و نخستين بار از قير و آسفالت طبيعي در عايق كاري كانال هاي آب در تخت جمشيد استفاده شده است.
 
قير گوني
رايج ترين نوع عايق هاي رطوبتي در ايران قير و گوني است كه سال هاست در صنعت ساختمان كشور مصرف عمومي دارد . از قير و گوني در عايق كاري بام، پي، سرويس ها و آشپزخانه استفاده مي شود.
ويژگي هاي مصالح مورد استفاده بايد مطابق ويژگي هاي مندرج در آيين نامه استاندارد شماره 2952 ايران به شرح زير مي باشد:
الف- گوني
بايد داراي بافت يكنواخت و كاملاً تميز و عاري از آلودگي و چروك باشد.
بايد تاب كافي و نم آن كم بوده و هر متر مربع آن حداقل 310 گرم و وزن داشته باشد.
ب- قير
قير بايد طبق روش صحيح از منابع نفتي تهيه گردد . قير بايد كاملاً هم جنس و بدون آب باشد . غلظت قير در حين آغشته كردن الياف بافته شده و سطح بتني بايد تا حد امكان كم باشد . تا بتواند الياف گوني را خيس و به يك نسبت در تمام سطح نفوذ كند. درجه نرمي قيرهاي مورد استفاده دست كم بايد 10 درجه سانتيگراد از حداكثر دماي محل بيشتر باشد.
معايب روش سنتي قير و گوني :
الف - چون تير داراي وزن مولكولي زياد است به راحتي نمي تواند به فضاهاي خالي الياف گوني نفوذ كند در حالي كه آب دو قطبي قويي بوده و قطر مولكولي كم داشته به راحتي مي تواند به درون فضاهاي خالي گوني نفوذ كند . و باعث پوسيدگي آن شود.
ب-  تاب كششي قير و گوني كم است.
ج - عمر گوني معمولاً 5 سال بوده و بعد از مدتي مي پوسد.
د-  امكان پيدايش فضاهاي خالي و باقي ماندن نم و هوا در داخل اين فضاها وجود دارد كه باعث طبله شدن مي گردد و با رشد طبله ها و سپس تركيدن آنها، امكان نشت آب فراهم ميگردد.
ه -  در روش سنتي، دماي قير و كيفيت مصالح تحت كنترل قرار نمي گيرد . دماي زياد، باعث پريدن گازهاي فرار قير و در نتيجه از بين رفتن خواص قير مي شود.
و - اجراي قير و گوني در لبه هاي جان پناه مشكل است و معمولاً شكست هاي زودرس را به دنبال دارد.
ز - گوني معمولاً به صورت عدل وارد مي شود و داراي تا خوردگي است. كه در عايقكاري ايجاد اشكال مي كند.
ك - در شيب هاي بيش از 5 درصد و در بام هاي گنبدي و پوسته اي نمي توان از عايق قير و گوني استفاده كرد . زيرا قير زير آفتاب و هوا گرم ، نرم وروان مي شود.
گ - ضخامت لايه قر و گوني تحت كنترل نيست.
 
 پوشش هاي قير اصلاح شده با استفاده از مسلح كننده پشم شيشه (تيشو) و پلي استر
اين پوشش ها بسيار جديدند، لايه هاي پش ساخته اي هستند كه معمولاً از پشم شيشه و پلي استر ساخته شده و هر لايه از هر دو طرف با قير پوشيده شده است.
اين پوشش ها توسط مشعل و يا قير داغ به بام محكم چسبانده مي شوند.
مزاياي پوشش قير اصلاح شده
الف-  براي نصب آن به وسايل كمي نياز است.
ب - سرعت نصب زياد است
د - مقاومت كششي اين عايق از قير و گوني بيشتر است.
روكش هاي بازتابنده حرارتي
گاهي اوقات پوشش هاي قير اصلاح شده را توسط باز تابنده هاي حرارتي روكش مي كنند. روكش هاي بازتابنده حرارتي وظايف اصلي زير را به عهده دارند.
الف - خنك نگه داشتن عايق به خصوص در آب و هواي گرم با فصول گرم طولاني
ب - محافظت قير در برابر تخريب كه با افزايش دما به طور نمايي افزايش مي يابد.
ج - كاهش سرعت رشد طبله
محافظت قير به دو عامل مرتبط باكاهش دما پوشش بستگي دارد:
الف-  كاهش فشار داخلي در فضاي خالي طبله.
ب - افزايش چسبندگي قير و پايداري در برابر ترك خوردن در دماي كم.
در داخل محفظه طبله اشباع از بخار با افزايش دما، به طور نمايي فشار زياد شده و مقاومت قير چسبنده كاهش مي يابد .بنابراين ، روكش بازتابنده حرارتي از تشكيل طبله ها جلوگيري مي كند و دام پوشش را بالا مي برند.
رنگ عامل اصلي درخنك كردن توسط روكش بازتابنده . حرارتي است . چنانچه دما در زير آفتاب تابستان 32 درجه سانتي گراد باشد، دماي سطح پوشش بام سياهرنگ به 77 درجه سانتيگراد مي رسد.
در مقايسه با آن سطح رويد آلومينيومي 58 درجه سانتي گراد و سطح رويد سفيد از آن نيز كمتر است. رويه هاي بازتابنده حرارتي انواع مختلف دارد . مانند: سنگدانه هاي بازتابنده حرارتي شامل تراشه هاي مرمر سفيد وساير سنگدانه هاي به رنگ روشن است . سرباره خاكستري رنگ، حرارت سطح را 10 درجه سانتيگراد نسبت به پوشش بام سياهرنگ پايين مي آورد.
براي پوشش بام بارويه صاف مي توان از ورق آلومينيوم يا رنگهاي روشن استفاده كرده و ورق آلومينيوم را مي توان به صورت رول پهن كرد و رنگ روشن را با برس زدن يا پاشيدن مصرف كرد.
 
 معرفي عايقهاي رطوبتي پيش ساخته
عايق هاي رطوبتي پيش ساخته محصولي بر پايه قير و مواد نفتي است. تنوع به کار گيري محصولات توليدي اين واحد صنعتي ، عايق بندي درزها ، شکاف ها و ايزوله کردن مکان ها از رطوبت و نفوذ آب مي باشد . هر چند نوع کاربرد محصولات توليدي مي تواند عامل به کار گيري آن باشد، وليکن بعضاً در قالب جلوگيري از نفوذ نوعاً مايعات خاصي که اثر شيميايي بر قير و مواد بکار گرفته شده در توليد محصول ندارند نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. ايزوله کردن فضاهاي ذخيره مايعات ، ايزوله کردن تجهيزات از اثرات شيميايي مواد و... ميتواند از اين نوع کابرد ها باشد.
اين محصول شامل لايه هاي ذيل :
1- قيرصنعتي 70-60
2- مواد پليمري به نام اتکتيک پلي پروپيلن ( APP )
3- يک لايه تيشوي نخدار ( پشم شيشه )
4- يک لايه پلي استر سوزني
4- پودرتالک و در بعضي از اين عايقها پودر مس 600 نيز بکار مي رود .
4- فيلم پلي اتيلن
7- باند و چسب

 

 

 


 بررسي مزايا ي عايق رطوبتي
حال با توجه به آشنايي در مورد محصول به بررسي مزايا و معايب آن مي پردازيم . ابتدا مزاياي عايقهاي رطوبتي پيش ساخته را ذکر مي کنيم :
1- سبک بودن به مقدار حدود 4 کيلوگرم بر متر مربع
2- مقاوم در گرماي 130+ درجه و سرماي 40- درجه
3- دچار پوسيدگي و شکنندگي نمي شوند.
4- داراي قابليت انعطاف کامل مي باشند.
5- بعلت دارا بودن لايه پلي استر در مقابل فشارهاي احتمالي از انبساط و انقباض ساختمان مقاوم مي باشد.
در اين نوع عايقها (قيروگوني و پيش ساخته) بايد سطح کار عاري از گرد و خاک و رطوبت باشد و اگر سطح آسفالت باشد براي عايقکاري با ايزوگام بايد به ازاء هر متر مربع سطح حداقل 300 گرم مشتق قيري رقيق شده در آب يا بنزين روي سطح پخش گردد و اگر سطح سيماني بود بايد به ازاء هر متر مربع سطح حداقل 280 گرم مشتق قيري رقيق شده در آب يا بنزين روي سطح پخش گردد .
بعضي از کارخانه هاي توليد کننده عايقهاي پيش ساخته عايق با روکش آلومينيوم نيز توليد مي کنند که حدود 85 % از نور و حرارت را منعکس مي کند .
 
موارد کاربرد عايق هاي رطوبتي
عايق هاي رطوبتي بنا به نوع ، کاربردهاي متفاوتي دارند. در ذيل به طور مختصر به ذکر برخي از اين کاربردها پرداخته و به صورت مصور آنها را به تصوير کشيده ايم :
1- براي تعميرمجدد سقف
2- عايق كردن سقفهاي عادي
3- عايق کردن سقفهاي مسطح
4- عايق کردن سقفهاي شيرواني
5- عايق کردن سطوح فلزي
6- عايق کردن تمام جزئيات سقفها و ساختمان
7- عايق کردن سقفهايي كه باغچه بر روي آن است
8- عايق کردن كف حمام
9- عايق کردن پي ساختمان
10-عايق کردن سقفهاي منحني شكل
11- عايق کردن سطوح شيبدار
12- عايق کردن سقفهاي پاركينگ
 
فرآيند توليد عايق هاي رطوبتي
در پروسه ساده توليد عايق هاي رطوبتي ابتدا مي بايست ملات يا مصالح اوليه توليد از ترکيب مناسب چند ماده توليد گردد. در توليد عايق هاي رطوبتي به اين ترکيب اصطلاحاً پرايمر گفته مي شود. جهت توليد پرايمر ابتدا قير با پايه نفتي و با درجه نرمي 25-80 پيش گرم مي شود. اين افزايش دما تا نقطه ذوب قير ، 80 درجه سانتيگراد ادامه مي يابد. پس از آن قير با استفاده از پمپ هاي کشنده وارد همزن شده و ترکيب پنبه کوهي (آزبست) به مرور و در حال چرخش به آن افزوده مي شود . بر حسب نوع استاندارد محصول نهايي اين ترکيب مي تواند نسبت حجمي مختلفي داشته باشد . به ترکيب حاصل ، پس از طي پروسه ترکيب و ورز که حدوداً 120 دقيقه به طول مي انجامد و با توجه به حصول اطمينان از همنشيني حرارتي ، کربنات کلسيم افزوده مي شود . با توجه به نوع عايق در اين مقطع نيز مواد شيميايي افزودني ضروري ديگري نيز افزوده مي شود. براساس نوع استاندارد و چکاپ حاصل در اين مقطع و حصول اطمينان از کيفيت ترکيب بدست آمده در همزن ، ترکيب به مخزن نگهداري پرايمر انتقال مي يابد . طي پروسه فوق تنظيم حرارت محيط به گونه اي است که قير شکل مذاب خود را حفظ کند و مواد ترکيبي نيز خاصيت خود را در اثر حرارت از دست ندهند . نکته بسيار کليدي در طراحي و ساخت ماشين آلات همين مسئله نحوه صحيح و مناسب انتقال حرارت است. پس از بدست آمدن پرايمر به مرور ترکيب حاصل با استفاده از پمپ هاي کشنده خاص و غلطک هاي ورز به پروسه بعدي که نشستن فيلم بر سطح پرايمر مي باشد انتقال مي يابد ، و به مرور زمان ترکيب حاصل خنک شده و در مقطع بسته بندي ، برش ، رول شدن و بسته بندي نهايي قرار مي گيرد.
شماي کلي اين فرآيند را در شکل زير مشاهده مي کنيد :

 

برچسب ها :PE SHEET ،  خط توليد پلي اتيلن عريض ، خط توليد ورق پلي اتيلن با عرض زياد ، خط توليد ورق PE عريض ،  خط توليد ورق عايق آب پلي اتيلن ، خط توليد ورق PE ضد اب 

شرایط فروش
نحوه پرداخت مبالغ واردات :
- 30 درصد در زمان انعقاد قرارداد به عنوان پیش پرداخت
- 70 درصد قبل از زمان بارگیری کشتی در کشور سازنده Before Sheeping
(قبل از صدور اسناد حمل شامل packing list و مدارک تجاری و گواهی مبدا و گواهی بازرسی و بارنامه دریایی)
ساخت داخل :
- 50 درصد در زمان انعقاد قرارداد به عنوان پیش پرداخت
- 30 درصد زمان قبل از بارگیری ماشین آلات و تحویل از محل کارگاه سازنده
- 20 درصد بعد از نصب و راه اندازی ، آموزش و تولید محصول - به عنوان حسن انجام کار و تضمین انجام پروژه
(نحوه پرداخت مبالغ و شرایط آن به صورت توافق طرفین و قابل مذاکره می باشد)
زمان مورد نیاز جهت تحویل - از زمان انعقاد قرارداد و استعلام واریز پیش پرداخت توسط خریدار تا تحویل ماشین آلات در ایران
- از زمان انعقاد قرارداد وواریز پیش پرداخت تا ساخت کامل خطوط تولید و ماشین آلات در محل سازنده ایرانی
محل تحویل - تحویل در بندر مقصد با بیمه CIF)) - معمولا بندرعباس
- تحویل در بندر مقصد بدون بیمه CFR)) - معمولا بندرعباس
- تحویل در بندر مبدأ کشور تامین کننده (FOB) – مثلا بندر شانگهای چین
- انبار فروشنده در ایران
- کارخانه سازنده درایران
هزینه های حمل و نقل - هزینه های بارگیری در بندر کشور سازنده و حمل و نقل دریایی و بیمه تا ایران (بندرعباس)
- هزینه های بارگیری و حمل و نقل و بیمه از بندرعباس تا محل کارخانه خریدار
- هزینه های بارگیری و حمل و نقل و بیمه از انبار فروشنده تا محل کارخانه خریدار
- هزینه های بارگیری و حمل و نقل و بیمه از کارخانه سازنده تا محل کارخانه خریدار
هزینه های ترخیص کلیه هزینه های ترخیص ، حقوق گمرکی ، عوارض ، ارزش افزوده و هزینه های بندری
نصب و راه اندازی خطوط تولید و ماشین آلات کلیه خطوط تولید و ماشین آلات خریداری شده ، توسط فروشنده نصب و راه اندازی و تولید استاندارد می گردد.
هزینه های جانبی نصب و راه اندازی هزینه های رفت و برگشت در داخل ایران و یا خارج از کشور ، ویزا ، اسکان و خوراک پرسنل فنی فروشنده به عهده خریدار می باشد.
نصب و اجرای تآسیسات کارخانه در صورت درخواست خریدار و انجام توافق کتبی با فروشنده ، عملیات طراحی ، ساخت ، نصب و اجرای تآسیسات (بدون تجهیزات و مصالح) به عهده فروشنده قرار میگیرد که دستمزد آن به طور توافقی و مکتوب تعیین میگردد.
دستگاهها ، تجهیزات و مصالح مربوط به تأسیسات هزینه های خرید و تدارک کلیه تجهیزات ، دستگاهها ، مصالح و ابزار مربوط به تمامی مراحل اجرای تأسیسات به عهده خریدار و به سفارش و تآیید فروشنده میباشد.
گارانتی یک سال
خدمات پس از فروش 15 سال – تعمیرات لازم – تآمین قطعات یدکی مناسب و به موقع
خدمات فنی و مهندسی قابل - بهینه سازی مرحل تولید از لحاظ ضایعات
ارایه - مقرون به صرفه کردن محصول نهایی
خدمات آموزشی قابل ارایه - آموزش نصب
- آموزش راه اندازی
- آموزش فرآیندهای تولید اولیه و تولید انبوه به صورت سه شیفت شبانه روزی
- آموزش فرمولاسیون به صورت استاندارد و مهندسی و همچنین فرمولاسیونهای مقرون به صرفه
خدمات مشاوره ای قابل ارایه - مشاوره خرید خط تولید و ماشین آلات
- مشاوره فرمولاسیون
- مشاوره فرآیندهای تولید

PE SHEET|خط توليد ورق پلي اتيلن عريض|خط توليد ورق پلي اتيلن با عرض زياد|خط توليد ورق PE عريض|خط توليد ورق عايق آب پلي اتيلن|خط توليد ورق PE ضد اب|خط توليد ورق ژئوممبران

 

برچسب ها:PE SHEET ،  خط توليد پلي اتيلن عريض ، خط توليد ورق پلي اتيلن با عرض زياد ، خط توليد ورق PE عريض ،  خط توليد ورق عايق آب پلي اتيلن ، خط توليد ورق PE ضد اب 

متوسط امتیاز این محصول 3 از 12 نظر:

نظرها

درحال حاظر نظری ثبت نشده است .

ارسال نظر

اطلاعاتی یافت نشد .

محصولات مشابه

خط توليد ورق pvc . خط توليد ورق فوم UPVC خط توليد ورق plate-board-sheet
خط توليد ورق پلي کربنات PC خط توليد ورق plate-board-sheet
خط توليد فوم XPE - IXPE خط توليد ورق plate-board-sheet