• info@BPSICO.ir
  • 3197 133 913 98+

خط تولید لوله پنج لایه PEX

خط تولید لوله پنج لایه PEX
خط تولید لوله پنج لایه PEX
PEX Five layer pipe production line
0 نظر
ایران
پیشگامان صنعت

لوله های پنج لایه شامل دو لایه چسب , دو لایه پلیمر و یک لایه المینیوم می باشد این لوله ها به دلیل ویژگی ها و محاسنی که دارند به طور فراگیر و روز افزون در صنعت ساختمان برای سیستم گرمایش و پکیج و همچنین آب رسانی سرد گرم به حمام دستشویی استفاده میگردد .


اطلاعات کلی
عنوان فارسی خط تولید و یا ماشین آلات : خط تولید لوله پنج لایه PEX
عنوان انگلیسی خط تولید و یا ماشین آلات : PEX Five layer pipe production line
نام دسته بندی : خط توليد لوله پنج لايه
نام و نوع و ویژگی های محصول نهایی لوله پنج لایه شامل دو لایه PEX یا PERT یک لایه الومینیوم AL دو لایه چسب
ابعاد ماشین آلات و خطوط تولید طول30 متر , عرض3 متر , ارتفاع 2 متر
میزات برق مصرفی 100 کیلو وات
ظرفیت و سرعت ماشین آلات و خطوط تولید سایز 16 = 10 متر در دقیقه - سایز 20 = 7 متر در دقیقه - سایز 25 و 32 = 5 متر در دقیقه
زمان ساخت ماشین آلات و خطوط تولید 3 ماه
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز 2 نفر
کشورهای قابل تامین ایران
مشخصات فنی
ظرفیت یا سرعت خط تولید سایز 16 = 10 متر در دقیقه
سایز 20 = 7 متر در دقیقه
سایز 25 = 6 متر در دقیقه
سایز 32 = 5 متر در دقیقه
تعداد و نوع نیروی انسانی مورد نیاز در هر شیفت 2 نفر – یک نفر اپراتور ماهر و یک نفر کارگر ساده
نوع اتوماسیون و سیستم کنترل دارای سیستم تمام کنترل PLC هوشمند و مجهز به سیستم مانیتورینگ لمسی
نوع و میزان مصارف انرژی - میزان مصرف برق : 100 کیلو وات ساعت
- میزان مصرف آب : به صورت گردشی و خنک کننده می باشد.
نام و نوع مواد اولیه تولید PEX یا PERT- آلومینیوم AL - چسب گرانولی مخصوص
تأسیسات مورد نیاز - مخزن آب به ظرفیت حداقل 10000 لیتر به همراه لوله کشی ها و پمپهای آب
- دستگاه چیلر یا کولینگ تاور برای گردش آب خنک
- کمپرسور هوای فشرده
ابعاد خط تولید - طول : حدود 30 متر - عرض : حدود 3 متر - ارتفاع : حدود 2 متر
گواهینامه ها و استانداردها - استاندارد های CE اروپا - ASNI - ASME
ویژگیهای بارز خط تولید و ماشین آلات - تنظیمات ساده و راحت - تولید با حداقل ضایعات - کل خط تمام اتوماتیک
مشخصات محصول تولیدی
سایز و ابعاد محصول نهایی طول : نامحدود و به صورت کلاف ضخامت : 16،20،25،32 میلیمتر
سایر ویژگیهای ظاهری محصول 1- ضریب انبساط طولی ناچیز با توجه به ضریب انبساط حرارتی بالای مواد پلیمری در مقایسه با مواد فلزی ، طول لوله های پلیمری در معرض دمای بالا افزایش زیادی خواهد داشت . به عنوان مثال اگر 50 متر لوله پلی پروپیلن از دمای 20 درجه سانتی گراد به دمای 70 درجه سانتیگراد برسد حدود 450 میلیمتر افزایش طول خواهد داشت . این افزایش طول سبب میشود که لوله ها خمیده شده و بین بستها لوله شکم دهد و در صورت صحیح نبودن نصب به سیستم لوله کشی آسیب وارد شود. ضریب انبساط آن کم و تقریبا برابر با لوله های مسی است.
2- عدم نفوذ اکسیژن از هوای خارج به آب داخل لوله در برابر نفوذ اکسیژن 100% مقاوم است. مواد پلیمری مانند پلی اتیلن , پلی پروپلین , پلی بوتیلن و … سد خوبی در برابر عبور اکسیژن نمیباشند . نفوذ اکسیژن به داخل آب سبب تشدید خوردگی در اجزای فلزی شبکه های آبرسانی میشود. بخصوص در سیستمهای حرارتی سبب تخریب اجزای شوفاژ و مبدلهای حرارتی میشود.
3- عدم تشکیل رسوبات و املاح معدنی و ترکیبات آلی (عدم رسوب گذاری) سطح داخلی لوله های 5 لایه در مقایسه با لوله های فلزی دارای سطح بسیار صیقلی میباشند که این ویژگی باعث کاهش رسوب گذاری و در نتیجه سبب کاهش افت فشار درشبکه آبرسانی شده
4- افت فشار ناچیز به دلیل برخورداری از سطحی صاف و صیقلی با حداقل اصطکاک و ضریب زبری ،کمترین افت فشار را در لوله کشی ایجاد میشود. لذا امکان استفاده از لوله هایی با سایز کمتر جهت کاهش هزینه را فراهم مینماید.
5- نیاز به عایق کاری کمتر و عدم اتلاف گرما ضریب هدایت حرارتی لوله های پنج لایه بسار کم میباشد. لذا در فصلهای زمستان و تابستان نیاز به عایق بندی کمتری دارند. لوله های فلزی را که بصورت روکار نصب میشوند با پشم شیشه یا ماده دیگری عایق بندی می کنند تا در زمستان از یخ زدگی و در تابستان از گرم شدن آب داخل لوله جلوگیری شود . در حالیکه لوله پنج لایه بصورت روکار ، احتیاجی به هیچ گونه عابق بندی ندارد .
7- در حین اجرا به راحتی خم می شود ، شکل می گیرد وحالت فنری ندارد.
8- به خاطر انعطاف پذیری بالا و نیاز کمتر به اتصالات ، استفاده از آن اقتصادی و مقرون به صرفه است.
9- به خاطر نیاز کمتر در بکارگیری اتصالات ، نصب آن تا 10 برابر سریعتر از لوله کشی های معمولی است .
10- مقاومت شیمیایی بالا و عدم واکنش با مواد شیمیایی به دلیل وجود سطح خارجی پلیمری
11- پایداری و مقاومت بالا در برابر زمین لرزه ، ضربه و نشستهای ساختمان به دلیل ضریب کشسانی آلومینیوم
12- عدم اشتعال و مقاوم در برابر آتش سوزی
13- به خاطر سبکی ، حمل و نقل آن آسان وارزان است.
14- قابلیت ردیابی به دلیل وجود لایه آلومینیوم در ساختار لوله
16- عدم خوردگی ، اکسیداسیون ، زنگ زدگی
17- طول عمر و دوام بالا
18- در لوله کشی تو کار بسیارمطمئن ودر لوله کشی رو کار زیباست .
19- ضریب اطمینان اتصالات آن بسیار بالا و با ویژگیهای لوله هماهنگی دارد.
20- به دلیل کلاف بودن در طولهای زیاد ، ضایعات آن نزدیک به صفر است .
کاربردها و مصارف محصول نهایی 1- لوله کشی بهداشتی آب سرد و گرم (آبرسانی و آشامیدنی) برای انتقال آب به قسمتهای مختلف ساختمانها مانند آشپزخانه ، حمام ، سرویسهای بهداشتی
2- لوله کشی رادیاتور ، شوفاژ ، پکیج به علت توانایی مطلوب این لوله در مقابل فشار و ترک خوردگی، از آن در فن کوئل، سردخانه، سیستم های مولد سرما و به علت کارکرد بلند مدت در دمای 95 درجه سانتی گراد در سیستم های رادیاتور استفاده می گردد.
3- کاربرد در صنایع مختلف پزشکی و بهداشتی از این لوله در صنایع پزشکی نظیر انتقال گازهای طبی و سیستم های دیالیز و ... همچنین در صنایع غذایی، دارویی و اغلب مواد شیمیایی که در آن از دمای کمتر از 100 درجه سانتیگراد استفاده می گردد ، کاربرد دارد.
4- سیستم گرمایش از کف
5- کاربردهای صنعتی : در کارخانه های تولید مواد شیمیایی که لوله های فلزی کارایی لازم را ندارند از این نوع لوله استفاده می گردد. همچنین در صنایعی نظیر کشتی سازی، ماشین سازی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.
6- سیستمهای سرمایشی و برودتی : از قبیل فن کویل ، سردخانه و سایر سیستمهای مولد سرما
7- لوله کشی گاز : برای لوله کشی گاز طبیعی باید از لوله هایی استفاده شود که در مقابل گاز نفوذ ناپذیر باشد ، فشار بالایی را تحمل کند و هیچگونه فعل و انفعال شیمیایی در داخل لوله صورت نگیرد . در همین راستا لوله های مرکب ( PEX - AL - PEX ),(PERT-AL-PERT) ضمن دارا بودن این ویژگیها ، ایمنی بالایی هم دارند .
8- لوله کشی هوای فشرده

لوله های پنج لایه را می توان آخرین نسل از سیستم آبرسانی معرفی کرد که علاوه بر داشتن همه مزیت های لوله های فلزی و پلیمری و با رفع نواقص دیگر انواع لوله های موجود ، توانسته به خوبی جایگاه اولین را به خود اختصاص دهد . لوله های پنج لایه با تلفیق پلیمر و فلز، از مزایای هر دو استفاده و نقاط ضعف آنها را برطرف نموده است .

لوله های پنج لایه ویژگیهایی چون عمر زیاد ، عدم پوسیدگی و خوردگی ، مقاومت شیمیایی ، سرعت و سهولت در نصب را از لوله های پلیمری و ویژگیهایی مثل عدم نفوذ اکسیزن و انبساط طولی نا چیز را از لوله های فلزی دارا میباشند . این خصوصیات منحصر به فرد باعث شده تا به یک محصول ماندگار و قابل اطمینان از ترکیب فلز و پلیمر تبدیل و به سرعت در سراسر جهان جایگزین لوله های فلزی و پلیمری گردد.

این لوله ها درکلاس PERT-AL-PERT ,PEX-AL-PEX یا PE تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله های ۵ لایه از ترکیب دو لایه PEX و یک لایه فلز آلومینیوم و دو لایه چسب مخصوص تشکیل شده است :

دو لایه پلیمر :

لایه داخلی و بیرونی را میتوان از مواد  PERTیا PEX یا PE استفاده کرد که هرکدام دارای خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی هستند و بسته به محل استفاده و نوع کاربرد آن باید از مواد پلیمری مناسب استفاده کرد .

PEX :  نخستین پلیمر مورد استفاده در تولید لوله های تلفیقی است و در واقع همان مواد پلی اتیلن میباشد که ساختار مولکولی طولی آن  با روشهای شیمیایی به ساختار شبکه ای تبدیل شده و در نتیجه قدرت تحمل حرارت و فشار بیشتری را پیدا میکند. خصوصیت مواد پلیمری PEX تحمل حرارت تا 95 درجه سانتیگراد می باشد .
PERT : پلیمر PERT صیقلی تر می باشد ولی از نظر تحمل حرارت آب گرم تا 70 درجه سانتیگراد توصیه می شود.

یک لایه آلومینیوم :

مزایای استفاده از لایه آلومینیوم به عنوان لایه میانی در سرتاسر طول لوله :

- اصلاح ضریب انبساط حرارتی طولی

ضریب انبساط حرارتی مواد پلیمری در مقایسه با فلزات بسیار بالا میباشد. بعنوان نمونه ضریب انبساط حرارتی پلی پروپیلن و پلی اتیلن در محدوده 19/0-14/0 ولی فلزات کمتر از 02/0 میباشد . هنگامی که آب گرم دخل لوله های پلیمری جریان یابد طول لوله ها افزایش مییابد و در صورت بسته بودن شبکه لوله کشی ایجاد تنش های حرارتی کرده و طول عمر لوله را کاهش میدهد.

- عدم نفوذ اکسیژن

نفوذ اکسیژن به داخل آب بخصوص در سیستم های حرارتی مثل شوفاژ تخریب اجزای فلزی را به شدت افزایش میدهد.

- وجود آلومینیوم حالت پذیری و شکل پذیری لوله را افزایش داده و باعث حفظ حالت لوله در زمان خمش میگردد و در نتیجه نیاز به مصرف اتصالات گوناگون را در حجم وسیعی کاهش میدهد.

-  استفاده از آلومینیوم به دلیل ضریب کشسانی بالایی که دارد باعث افزایش استحکام ، مقاومت مکانیکی و افزایش قدرت تحمل فشار و ضربه میگردد و در نتیجه لوله را در مقابل نشست ساختمان و زلزله مقاوم میکند .

نکته مهم در کاربرد لایه آلومینیوم ، جوش طولی آن می باشد . اگر لایه آلومینیوم بدون جوش استفاده شود در استحکام لوله ها نقش مهمی را ایفا نخواهند کرد . جوش فویل آلومینیوم با ضخامت حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میکرون تکنولوژی بالایی را می طلبد که در تولید به روش آلترا سونیک (Ultrasonice welding) اعمال شده است .

دو لایه چسب :

بین لایه آلومینیوم و لایه داخلی و خارجی پلیمر از دو لایه چسب استفاده شده است . چسبندگی پلیمر به آلومینیوم ، ضعیف می باشد و استفاده از چسب الزامی می باشد .

مزایا و ویژگیهای اختصاصی لوله های پنج لایه :

1- انبساط طولی ناچیز
با توجه به ضریب انبساط حرارتی بالای مواد پلیمری در مقایسه با مواد فلزی ، طول لوله های پلیمری در معرض دمای بالا افزایش زیادی خواهد داشت . به عنوان مثال اگر 50 متر لوله پلی پروپیلن از دمای 20 درجه سانتی گراد به دمای 70 درجه سانتیگراد برسد حدود 450 میلیمتر افزایش طول خواهد داشت . این افزایش طول سبب میشود که لوله ها خمیده شده و در صورت صحیح نبودن نصب به سیستم لوله کشی آسیب وارد شود.

2- عدم نفوذ اکسیژن  از هوای خارج به آب داخل لوله

 در برابر نفوذ اکسیژن 100% مقاوم است. مواد پلیمری مانند پلی اتیلن , پلی پروپلین , پلی بوتیلن و … سد خوبی در برابر عبور اکسیژن نمیباشند . نفوذ اکسیژن به داخل آب سبب تشدید خوردگی در اجزای فلزی شبکه های آبرسانی میشود. این مساله بخصوص در سیستمهای حرارتی سبب تخریب اجزای شوفاژ و مبدلهای حرارتی میشود.

3- عدم تشکیل رسوبات و املاح معدنی و ترکیبات آلی (عدم رسوب گذاری)
 سطح داخلی لوله های 5 لایه در مقایسه با لوله های فلزی دارای سطح بسیار صیقلی میباشند که این ویژگی باعث کاهش رسوب گذاری و در نتیجه سبب کاهش افت فشار درشبکه آبرسانی شده .

4- افت فشار ناچیز

 به دلیل برخورداری از سطحی صاف و صیقلی با حداقل اصطکاک و ضریب زبری ،کمترین افت فشار را در لوله کشی ایجاد میشود.  لذا امکان استفاده از لوله هایی با سایز کمتر جهت کاهش هزینه را فراهم مینماید.

5- نیاز به عایق کاری کمتر و عدم اتلاف گرما
ضریب هدایت حرارتی لوله های پنج لایه بسار کم میباشد. با داشتن این خاصیت ، به خصوص در فصلهای زمستان و تابستان نیاز به عایق بندی کمتری دارند. لوله های فلزی را که بصورت روکار نصب میشوند با پشم شیشه یا ماده دیگری عایق بندی می کنند تا در زمستان از یخ زدگی و در تابستان از گرم شدن آب داخل لوله جلوگیری شود . در حالیکه لوله پنج لایه بصورت روکار ،علاوه بر داشتن زیبایی ، احتیاجی به هیچ گونه عابق بندی ندارد زیرا لوله مذکور دارای ضریب هدایت حرارتی پایینی در حدود مواد عایق میباشد .

6- عدم خمش (شکم دادن) در لوله کشی روکار و در بین بست ها به دلیل ضریب انبساط طولی پایین - ضریب انبساط آن کم و تقریبا برابر با لوله های مسی است.

7- در حین اجرا به راحتی خم می شود ، شکل می گیرد وحالت فنری ندارد.

8- به خاطر انعطاف پذیری بالا و نیاز کمتر به اتصالات ، استفاده از آن اقتصادی و مقرون به صرفه است.

9- به خاطر نیاز کمتر در بکارگیری اتصالات ، نصب آن  تا 10 برابر سریعتر از لوله کشی های معمولی است .

10- مقاومت شیمیایی بالا و عدم واکنش با مواد شیمیایی به دلیل وجود سطح خارجی پلیمری

11- پایداری و مقاومت بالا در برابر زمین لرزه ، ارتعاش ، ضربه و نشستهای ساختمان به دلیل انعطاف پذیری      زیاد - بخاطر جوش لایه آلمینیومی می تواند بالاترین میزان فشار را تحمل کند.

12- عدم اشتعال و مقاوم در برابر آتش سوزی

13- به خاطر سبکی ، حمل و نقل آن آسان وارزان است.

14- قابلیت ردیابی به دلیل وجود لایه آلومینیوم در ساختار لوله

15- مقاومت مکانیکی و تحمل فشار در دمای بالا

16- عدم خوردگی ، اکسیداسیون ، زنگ زدگی

17- طول عمر و دوام بالا

18- در لوله کشی تو کار بسیارمطمئن ودر لوله کشی رو کار زیباست .

19- ضریب اطمینان اتصالات آن بسیار بالا و با ویژگیهای لوله هماهنگی دارد.

20- به دلیل کلاف بودن در طولهای زیاد ، ضایعات آن نزدیک به صفر است  .

 مزایای سیستم گرمایش از کف :

1- سیستم حرارتی گرمایش از کف در مقایسه با دیگر سیستم های حرارتی نه تنها در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بلکه در مقوله رفاه و آسایش ساکنان دارای نقاط قوت بسیاری می باشد.

2- روش گرمایش از کف به عنوان راحت ترین، سالم ترین و طبیعی ترین روش برای گرمایش شناخته شده است. در این روش گرما به وسیله حرارت تشعشعی از کف دریافت می شود و احساس آسایش بیشتری به دنبال دارد.

3- در این سیستم گرمایشی معمولا دمای آب گرم داخل لوله ها بین 30 تا 60 درجه سانتیگراد می باشد که حدود 20 تا 40 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

4- در ساختمان های با سقف بلند استفاده از این سیستم باعث کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف سوخت می گردد.

5- بدن به گونه ایی گرم می شود که در هنگام استراحت نیاز به استنشاق هوای گرم ندارد در نتیجه تنفس بسیار ملایم می شود، این بهترین روش گرم کردن یک ساختمان است.

6- در دیگر سیستم های گرمایشی که دمای قسمت پایین اتاق سردتر از بالای آن است ، برای کودکان که دارای اندام کوچکی هستند ناخوشایند است .

7- این سیستم هوا را خشک نمی کند و رطوبت را در حالت اعتدال نگه میدارد.

8- در اثراستفاده از بخاری محیط زندگی بخصوص دیوارها کثیف شده ، ولی گرمایش از کف دیوارها پاکیزه می ماند.

همین مساله در مورد افرادی که آلرژی دارند دارای اهمیت است زیرا محیط عاری از هرگونه محرک خواهد بود.

9- در آشپزخانه و حمام که همیشه خیس و مرطوب است، از رطوبت و کپک زدن دیوارها جلوگیری خواهد کرد.

10- از بین رفتن رطوبت زمین در بعضی از ساختمانها است که باعث بیماریهای مفصلی می گردد.

11- فضای منزل توسط بخاری و رادیاتور اشغال نمی شود و آزادی بیشتری در تغییر دکوراسیون خواهید داشت.

 كاربرد های لوله پنج لایه :

1-  لوله کشی بهداشتی آب سرد و گرم (آبرسانی و آشامیدنی)

مواد اولیه بکار رفته در این لوله ها بهداشتی و سازگار با محیط زیست می باشد و هیچگونه فعل و انفعالات شیمیایی نیز در این لوله ها صورت نمی گیرد.

2-  لوله کشی رادیاتور ، شوفاژ ، پکیج

به علت توانایی مطلوب این لوله در مقابل فشار و ترک خوردگی، از آن در فن کوئل، سردخانه، سیستم های مولد سرما و ... استفاده می گردد . این لوله به علت کارکرد بلند مدت در دمای 95 درجه سانتی گراد در سیستم های رادیاتور و همچنین به دلیل ضریب انتقال حرارت مناسب در سیستم گرمایش از کف مورد استفاده قرار می گیرد.

3-  کاربرد در صنایع مختلف پزشکی و بهداشتی

از این لوله در صنایع پزشکی نظیر انتقال گازهای طبی و سیستم های دیالیز و ...  همچنین در صنایع غذایی، دارویی و اغلب مواد شیمیایی که  در آن از دمای کمتر از 100 درجه سانتیگراد استفاده می گردد ، کاربرد دارد.

4-  سیستم گرمایش از کف

5- کاربردهای صنعتی : در کارخانه های تولید مواد شیمیایی که لوله های فلزی کارایی لازم را ندارند از این نوع لوله استفاده می گردد. همچنین در صنایعی نظیر کشتی سازی، ماشین سازی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

6- سیستمهای سرمایشی و برودتی : از قبیل فن کویل ، سردخانه و سایر سیستمهای مولد سرما

7- لوله کشی گاز : برای لوله کشی گاز طبیعی باید از لوله هایی استفاده شود که در مقابل گاز نفوذ ناپذیر باشد ،  فشار بالایی را تحمل کند و هیچگونه فعل و انفعال شیمیایی در داخل لوله صورت نگیرد . در همین راستا لوله های مرکب ( PEX - AL - PEX ),(PRT-AL-PRT) ضمن دارا بودن این ویژگیها ، ایمنی بالایی هم دارند .

8- لوله کشی هوای فشرده

کدام لوله پنج لایه برای کدام پروژه مناسبتر است؟

لوله های پنج لایه با استاندارد های مختلف ساخته می شوند که هر کدام از آنها علاوه بر بحث استاندارد از نظر کیفی و پروسه تولید هم با یکدیگر متفاوت هستند . برای همین اختلاف قیمت امری طبیعی به شمار می رود. یک مهندس یا متخصص تأسیسات در این زمینه می تواند مشاوره خوبی بدهد .

 

لوله ها از نظر میزان تحمل گرما :

 1- آبرسانی سرد PE  تا دمای ۳۵ درجه : لوله های PE-AL-PE 

دسته اول لوله های هستند که برای آبرسانی ساده آب سرد به کار می روند. این دسته از لوله ها یک آلیاژ تک پیوندی از پلیمر هستند که قدرت کشسانی کمتری دارند و برای آب گرم مناسب نخواهند بود، نهایت دمای آبی که این سبک از لوله ها می توانند تحمل کنند ۳۵ درجه سانتی گراد است. لوله های PE برای آبرسانی سرد و یا انتقال آب از زیر خاک استفاده می شوند. این لوله ها به شدت در مقابل خوردگی و آسیب های مربوط به فشار سطحی مقاوم هستند ا